Ekstradycja. Joanna Chyłka Tom 11 – zapomniana wiadomość

To już jedenasta część najbardziej poczytnej i bestsellerowej serii książek o perypetiach nieugiętej mecenas Joanny Chyłki, autorstwa Remigiusza Mroza. Jednego z obecnie najpopularniejszych polskich pisarzy. Laureata Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść “Kasacja”. Mającego na swoim koncie wiele popularnych i znanych dzieł jak np. trylogia z Komisarzem Forstem, czy Trylogia Parabellum. Poza genialnie obmyślonymi seriami, pisarz oferuje również niezależne powieści zamykające historię w jednym tomie. Doskonale znany również z tego, że wyważony i nienachalny sposób porusza problemy społeczne i wydarzenia, które są aktualne w świecie , takie jak:

  • kwestie uchodźstwa
  • sytuacje dawnych działaczy opozycji
  • wyprawy himalajskie
  • mniejszości narodowych.

Ekstradycja. Joanna Chyłka Tom 11 (https://www.taniaksiazka.pl/ekstradycja-joanna-chylka-tom-11-remigiusz-mroz-p-1362688.html) i przygotowana przez pisarza zaskakująca akcja wciągnie każdego kto sięgnie po tę pozycję. To kolejna okazja by przeżyć niezapomnianą i jak zwykle niewyobrażalnie skomplikowaną historię z ulubionymi bohaterami z kancelarii Żelazny & McVay.

Poszukiwana

Służby wciąż pozostają bezradne wobec poszukiwań adwokatki. Minęło już kilka dobrych miesięcy odkąd warszawska prawniczka – Joanna Chyłka – uciekła z kraju. Efektów nie przyniosło nawet objęcie jej Europejskim Nakazem Aresztowania. Wydaje się, iż wszelki ślad po wielbicielce Iron Maiden zaginął bezpowrotnie. Nawet najbliższa osoba pani mecenas w postaci Kordiana Oryńskiego straciła nadzieję na jej powrót i to, że kiedykolwiek uda im się nawiązać ponowny kontakt. Tymczasem życie w Warszawie musi toczyć się dalej, młody prawnik otrzymuje nietypową sprawę, przecież w takich jest już specjalistą. Nowy klient Zordona to pochodzący z Ukrainy mężczyzna, który wybudził się po półrocznej śpiączce w klinice. Witalij Demczenko został oskarżony o wtargnięcie do jednej ze znajdujących się na Powiślu restauracji, gdzie zastrzelił aż trzy osoby. Prowadzącym sprawę nigdy nie udało się ustalić motywu jakim kierował się oskarżony mężczyzna. Co więcej, nie odnaleziono również narzędzia zbrodni. Brakuje również świadków całego zdarzenia. A sam sprawca nie jest w stanie przypomnieć sobie niczego co wydarzyło się zanim zapadł w śpiączkę i znalazł się w stanie wegetatywnym. Jedyne czego jest pewien to, że posiada wiadomość dla Kordiana Oryńskiego o zaginionej mecenas Joanny Chyłki. Co zdaje się być najważniejszą informacją uzyskaną od Demneczko. 

Kwiat zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com